Kiralık Led Ekran

kiralık led ekranKiralık Led Ekran Sektörü ve Gereksinimleri


Açık hava reklamcılığında ve kapalı mekan görsel çözümlerinde led ekran sistemlerine olan büyük ilgiden dolayı reklam sektöründe değişik pazarlama taktikleri ve yöntemleri geliştirildi, bunlardan en belirgin olanı led ekran sistemlerinin kiralanması oldu. Birçok firma tarafından led ekran sistemlerinin yerine kiralamak daha avantajlı hale gelince led ekran sektöründe kiralık led ekran sistemleri olarak yeni bir alt sektör oluştu.

Kiralık Led Ekran Nedir?


Belirli bir zaman dilimi için, belirli bir ücret ödeyerek, geçici süre ile tahsis edilen led ekran sistemlerine kiralık led ekran denir.
Kiralık led ekran sistemlerinde tüketici kiralama bedeli ödediği sürece led ekran sistemini kendi hizmetinde kullanabilir.

Kiralık Led Ekran Çeşitleri


Kiralık led ekran sistemleri olarak tanımladığımız led ekranlar iç mekan led ekran ve dış mekan led ekran olmak üzere iki katogoride incelenir.

  •      a)    İç mekan kiralık led ekran : İç mekanlarda tercih edilen led ekran sistemleridir. Konser ,toplantı,fuar ve düğün gibi aktivitelerde tercih edilirler. Hava şartlarından etkilendikleri için kesinlikle su ile temas etmeyecek sekilde kullanılmalılardır. Kiralık led ekran sistemlerinde en çok kullanılan iç mekan kiralık led ekranlardır.

  •      b)    Dış mekan kiralık led ekran : Suya yağmura ve hava şartlarına dayanıklı olmalarına rağmen kiralık led ekran sistemlerinde dış mekan kiralık led ekranlar çok fazla kullanılmamaktadır. Panayır,festival ve acık hava konserlerinde tercih edilen sistemlerdir.

Rental Kasa Kiralık Led Ekran


Led ekran sistemleri kiralama amacı ile kullanılırken, genelde günlük yada haftalık seklinde kiralama yapılır, kiralık led ekran sistemlerinin kiralanan tüketicideki süresi bittikten sonra kiralama yapacak olan başka bir tüketicinin hizmetine sunulur, bu noktada önemli olan hususlardan biride sürekli kurulum ve montaj yapılacak olan kiralık led ekran sistemlerinin pratik bir yöntemle montaj işlemi yapılmasıdır. Montaj süresinin çok uzun olmaması ve montaj esnasında led ekran sistemlerinin zarar görmemesi dikkat edilmesi gereken en önemli husustur, işte tüm bu sebeplerden dolayı rental kasa led ekran dediğimiz özel kilitlemeli kilit sistemlerine sahip olan led ekran sistemleri kullanılır, özel kilitlemeli kilit sistemine sahip led ekran sistemleri genellikle kiralık led ekran sistemlerinde kullanılır, montaj ve kurulum kolaylığı sağlayan bu sitemlerin genel adına rental kasa led ekran denir.

Kiralık Led Ekran Fiyatı


Kiralık led ekran sistemlerinde fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır bunların başlıçaları.

 

  •      1.    Kiralama gün sayısı: Kiralık led ekran sistemlerinin fiyatını en cok etkileyen unsur kirala yapılacak süredir. kiralama süresi günlük, haftalık ve aylık süreler olarak belirlenir ve tüketiciye talebi doğrultusunda fiyat tablosu sunulur.

  •      2.    Piksel aralığı: Kiralık led ekran fiyat belirlerken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biride piksel aralığıdır. piksel aralığı müşterinin talebi ve kullanılanım alanındaki görüş mesafesi dikkate alınarak hesaplanır . Unutulmamalıdır ki piksel sayısı düştükçe kiralama bedeli yükselir.

  •      3.    Ölcüsü: Led ekran kiralamasında led ekran ebat ve ölçüsü de dikkate alınmalıdır. 6 m2 bir led ekran ile 12 m2 bir ekranın kiralama bedeli aynı olamaz.

  •      4.    Montaj yeri: Kiralık led ekran sistemlerinde montaj yeri fiyatı cok etkileyici bir unsur olmasada fiyatlandırma yapılırken göz önünde bulundurulması gerekir.

  •      5.    Türü: Kiralık led ekran sistemlerinde kullanılacak led ekran türü kullanılacağı ortamın iç mekan yada dış mekan olmasına değişiklik gösterilir, aynı piksel aralığında olan dış mekan kiralık led ekran iç mekan kiralık led ekran sistemlerine göre daha yüksek fiyata sahiptir.

  •      6.    Tüketici beklentisi: Kiralama yapacak olan tüketicinin beklentisi, kiralık led ekran sitemlerindeki kullanım amacı fiyatı etkiler, mesala sadece video gösterimi yapacak olan led ekran sistemi ile canlı yayın gösterimi yapacak led ekran arasında fiyat farkı olacaktır.