Kayan Yazı İmalatı


Kayan yazı imalatı yapmak için öncelikle led kasa,  Led adaptörled panelled kontrol kartıled data kablosu ve elektrik kablosuna ihtiyaç vardır.

Freeled marka kayan yazı üretiminde kullanılan led ürünler aşağıda sıralandığı gibidir;


led kasaLed Kasa :
 Led panelleri, data kablolarınıled adaptörleriniled kontrol kartını, koruyan ve bir arada tutmayı sağlayan metal çerçeveye led kasa denir. Led kasa, cnc kasa ve lazer kasa olmak üzere iki grupta sınıflandırılır. İsteğe göre cnc kasa yada lazer kasa kullanılabilir.

Led cnc kasa ; 
bağlantı aparatları kompozitten cnc makinasında kesildiği için bu ismi almıştır. Çerçeve olarakta led profili kullanılabilir.Led profilin yaptığımız kayan yazı ebatına göre farklı boyutlarda üretilir.

Lazer kasa ; 
Aliminyum sac tabakanın Lazer uçlu CNC makinesinde kesilerek üretilmesi ile oluşur. Lazer kasa adını da kesim yapılan Lazer uçlu CNC makinasından almaktadır.

led adaptörLed Adaptör: Kayan yazı imalatın da kullanılan led paneller 5 volt düz akım (DC) elektrik ile calışır fakat günlük hayatta kullandığımız elektrik 220 volt (AC) akımdır. Bu durumda elektriği 220 volt AC akımdan 5 volt DC akıma dönüştürmek için gerekli olan mekanizmaya led adaptör veya power supply denir. Led adaptörleri 220 volt giriş yaparken 5 volt cıkış yaparlar. Kullanılan panel sayısına göre 10,20,30,40,50,60,80, amper Şeklinde kullanılır.


led panelLed panel: Kayan yazı imalatının en önemli parçasıdır. Plastik kasa üzerine yerleşmiş led lerden oluşur. Işığın meydana geldiği parçadır.Led paneller tek renk ve full color olmak üzere ikiye ayrılır. Tek renk led panellerin piyasada bilindik isimleri p10 led panel dir. P10 led paneller kırmızı sarı mavi beyaz ve yeşil renklerde olmak üzere toplam 5 renk seçeneği bulunmaktadır. Full color led paneller ise kendi arasında indor ve outdoor olmak üzere ikiye ayrılır. Kayan yazı imalatında genellikle p10 led panel kullanılır.


Kontrol kartı: Kayan yazı üzerindeki bilgilerin değişik animasyonlarla ya da farklı boyutlarda akan yazı ya da duran yazı şeklinde olmasını sağlayan mekanizmadır. Kısaca kayan yazı, tabela nın beyni denilebilir.
led kontrol kartı
Freeled Elektronik, Freeled marka ürünleri bir araya getirerek istenilen ölçüde kayan yazı imalatı yaparak siz değerli müşterilerine 3 yıl garanti vermektedir. Sizde reklam yapmak istediğiniz mekana uygun led tabela seçimi yapmak için lütfen müşteri hizmetleri temsilcisi iletişim kurunuz.


Freeled Ailesi

Freeled Resim Galerisi

Siz müşterilerimiz açısından düşündüğümüzde nasıl bir hizmet aldığınızı görmeniz, bizlere daha çok güven duymanızı sağlayacaktır. Özel efekt kullanılmadan çekilmiş olan firmamıza ait ürünlerin,.. devamı

Referanslarımız

Freeled Elektronik ile çalışmayı tercih eden müşterilerimize ,bize güvendikleri için teşekür ediyoruz,onların güveni başarılı birlikteliğimiz için bir başlangıç, çalışmalarımız için ise bizleri teşvik etmektedir,... devamı

Led Tabela, Led Ekran

Freeled Elektronik iletişimin ve ticari ilişkilerin yoğunlaştığı günümüzde açık hava reklamcılığı ihtiyacı olan firmalar ve kurumların Led Tabela Ürünlerini internet üzerinden satışa sunmaktadır... devamı