Totem Led Ekran

Led Ekran Teknolojisi


totem led ekranReklam sektörünün en önemli silahı haline gelen led ekran sistemleri açık hava reklamcılığı ile ilgilenen hemen herkesin bildiği bir unsurdur, led ekran sistemler özellikle ürünlerini görsel bir platformda tüketicilerine sunmak isteyen firmaların vazgeçilmez reklam aracı durumundadır.  

Açık hava reklamcılığında en çok rağbet gören unsurlardan biri olan led ekran sistemleri teknolojisi her geçen gün kendini yenileyerek açık hava reklamcılığına yönelik yeni çözümler sunmaktadır. Led ekran sistemlerinin sağladığı baş döndürücü teknolojik gelişmeler ve mükemmele yakın görüntü çözünürlükleri ve görsel reklamcılıkta geniş çeşitliliğe sahip oluşu bu teknolojinin takibini zor bir hale getirse de, Freeled Elektronik teknik ekibinin led ekran sistemleri hakkında yapmış olduğu ARGE çalışmaları ile bu teknolojinin son kullanıcıya çok basit bir şekilde sunulmasını sağlıyor.

Totem Led Ekran Nedir?


Totem led ekran sistemleri isminden de anlaşılacağı üzere, totem üzerine konulmuş dış mekan (outdoor ) led ekran sistemleridir. Totem led ekran sistemleri genelde belediye ve kurumsal firmaların tercih ettiği, sokak ve caddelere uygulanan modellerdir. Dış ortamdaki olumsuz koşullardan etkilenmemesi,gün ışığı altında bile net ve canlı bir görüntü elde edilebilme özelliği, her türlü görsel ve video gösterimi yapılabilmesi ve bunun gibi bir çok özelliğinden dolayı tercih totem led ekran , led ekran sistemleri içerisinde en çok tercih edilen led ürünüdür.

Totem Led Ekran Üretimi Nasıl Yapılır?


Normal led ekran üretimine ek olarak totem led ekranlar için ayrıca bir totem üretimi yapılır buda totem için ayrı bir üretim bandı oluşturulması anlamına gelir, ürün son kullanıcısına hazır olarak sunulacağı için tüm parçaların bir birine kusursuz uyum sağlaması gerekir, bu nedenle elektronik mühendislik konuları için ayrı bir ekip, metalürji mühendislik konuları ile ilgili ayrı bir ekip ve ürünün tamamını oluşturacak ayrı bir ekip oluşturur.

Led Ekran Bandı İçin Gerekli Malzemeler ve Üretim Aşaması 


Totem led ekranlar dış mekanda kullanılan ve genellikle büyük ölçüye sahip oldukları için led ekran da kullanılacak malzeme dış mekana uygun olarak seçilir.

  • RGB P10 Led Panel
  • Lazer Kesim Led Kasa
  • Lan, Wifi Destekli Video Led Kontrol Kartı
  • Led Panelleri Çalıştıracak Yeterli Sayıda Led Adptör

Son kullanıcının istediği ölçülere sahip led ekranın üretilmesi için Freeled Elektronik mühendislik ekibi gerekli parçaların adetlerini ve özelliklerini belirleyerek üretim aşaması için üretim teknik ekibine gerekli talimatları iletir, parçalar led ekran fabrikasında birleştirilerek totem kasaya uyumlu hale getirilirler.

Totem Üretim Bandı ve Gerekli Malzemeler,


Totem üretiminde seçilecek malzeme, totem ekranın kurulacağı mekanı teknik ekibin yapmış olduğu keşifte belirlenir metalürji teknik ekibi mekana uygun uzun süre dayanabilecek materyalleri belirler.

Materyaller belirledikten sonra, üretim için totem üretim fabrikasına gerekli talimatı verir, totem üretimi yalnızca metal işçiliği ile sınırlı değildir çeşitli materyallerden kullanılan totem ürünler mevcuttur ancak günümüz dış mekan şartlarında çelik bu tür totem üretiminde en çok kullanılan malzemedir.

Totem ile Led Ekranın Birleştirilme Aşaması


Tahmini olarak söylemek gerekirse 12 m2 bir totem led ekranın imalat süreci 2 haftalık bir zaman diliminde gerçekleşir, bu süreçte totem led ekranın konulacağı yer tespit edilip totemin ayak kısmını oluşturacak parçalar derin bir çukur içine gömülerek beton atılır. Bu işlem esnasında açılacak çukurun derinliği ve ayağın çapı totem led ekranın büyüklüğüne göre mühendislik çalışma ve hesaplama sonucunda belirlenir, Led ekranın konulacağı yükseklik ise müşterinin talebi göz önünde tutularak mühendislik çalışmalar sonucunda ortaya çıkar.

Totem led ekran sisteminin ayağının yerleştirilmesi ve led ekranın totem üzerine konulmasından sonra led ekran kontrol sisteminin kurulması aşamasına geçilir, bu işlemde teknik ekibimizin uzmanlık alanına giren bir konu olduğu için Freeled Teknik ekibinin kontrolü altında yürütülür.

Tüm sistem kurulduktan sonra totem giydirme dediğimiz işlem yapılır bu işlem yine müşterinin talebi dikkate alınarak seçilen kaplama malzemesi ile içeri su girmeyecek şekilde uzmanlık gerektiren bir çalışma ile yapılmalıdır.

Freeled Elektronik teknik ekibi led ekranınızın ölçülerine bağlı olarak ortamı stabil tutması amacı ile içerisine klima konulmasını önermektedir fakat bu öneri küçük ölçülerdeki totem led ekranlar için geçerli değildir.

Freeled elektronik olarak montajını yaptığımız tüm totem led ekran sistemlerine 2 yıl garanti vermekteyiz.
Türkiye’nin hemen, hemen her ilinde var olan bayilerimiz aracılığı ile 7/24 teknik hizmet desteği sağlamaktayız.