18 Haziran 2015 Perşembe

İç Mekan Led Ekran

Led ekran denildiğinde hepimizin aklına ilk gelecek olan  meydanlarda, kavşak ve kurumsal firma önlerinde yer alan led ekranlardır. Oysa tiyatro, toplatı salonu, otel, hastane gibi kapalı ortamlardada sıklıkla led ekran sistemleri bilgi, reklam, tanıtım ve gösteri amaçlı kullanılmaktadır. Led ekran sistemler inin kapalı ortam için uyarlanmış modelline iç mekan led ekran denir

 
 
Dış ortama olan dayanıksızlıkları ve kötü hava sartlarında etkilenmeye müsait yapılarından dolayı iç mekan led ekran sistemleri açık hava reklamcılığında tercih edilmeyen ürünlerdir.
 İç mekan led ekran sistemleri adından da anlaşıldığı üzere iç mekan yani kapalı ortamlar için son derece uygun sistemlerdir. Rgb led panel denilen küçük plastik parcaların birlşemesi ile meydana geldikleri için istenilen ölcüde üretimi yapılabilmektedir. İster ahsap bir duvar üzerine askılı olarak, ister beton içine gömme olarak, istenirsede ayaklı tabela seklinde uygulamaları yapılabilir. 

İç mekan led ekran sistemleri dış mekan led ekran sistemlerine göre daha düşük bir ışık siddetine sahip oldukları için gün ışığı kadar aydınlık bir ortamda memnun edici sonuç vermez. 
Dış mekan led ekran sistemlerinde oldugu gibi pikseller arası mesafeye göre sınıflandırılır p10 iç mekan led ekran (piksel aralığı 10mm), p8 iç mekan led ekran (piksel aralığı 8mm), p6 iç mekan led ekran (piksel aralığı 6mm) p4 iç mekan led ekran (piksel aralığı 4mm), p2 iç mekan led ekran (piksel aralığı 2mm)
İç mekan led ekran sistemlerinde izleme mesafesi hesaplanarak dogru piksel aralığındaki ürünü kullanmak müşteri memnuniyeti için atılacak en büyük adım olur. Mesala uzak mesafeden seyredilecek iç mekan led ekran için piksel aralığı büyük led ekran kullanılabilirken kısa mesafeden seyredilecek bir led ekran için düşük piksel rarlığı olan led ekran kullanılmalıdır.Blog Yazarı Müjgan BAHAR