24 Haziran 2015 Çarşamba

Led Ekran Fiyatı

Led ekran sistemlerinin fiyatını belirlemek biz üretici firmalar acısından işin en zor kısmıdır. Cünkü led ekran fiyatını belirleyebilmemiz için bir cok detay bilgiye ihtiyacımız vardır.

Led ekran fiyatlandırmasını etkileyen faktörler bulunmaktadır.

 
 1. Çözünürlük: Led ekran sistemlerinin cözünürlüğü kullanılan mekana ve piksel aralığına baglı unsurlardır.
 2. Piksel Aralığı: Led ekran sistemindeki piksselleri birbiri arasındaki mesafe ölcüsüdür. piksal sayısı büyüdükce fiyat artar.
 3. Kablolama Sistemi: Montaj yapılacak olan yerdeki elektrik ve data kablolarının bulunması veya ne kadar mesafede bulunduğu gibi detay bilgiyi içeren bir unsurdur. Led ekran fiyatını dolaylı olarak etkileyen bir faktördür.
 4. Bağlantı Şekli: Led ekran sistemine uzaktan baglantı yada usb ile baglantı istenebilir.Baglantı sekli uzaktan erişim olduğunda led ekran sistemi için pc fiyatıda ilave etmek gerekirlen usb ile bağlantı istenildiğinde fiyat daha uygun cıkabilir.
 5. Işık Şiddeti: Led ekran sisteminde kullanılan led panelin ışık güçüdür.Yüksek ışık şiddetine sahip led panel ile düşük ışık siddetine sahip led panel aynı olmadığı gibi yüksek ışık şiddetine sahip led panel kullanılmış led ekran ile düşük ışık şiddetine sahip led panel kullanılmış led ekran fiyatı aynı olmaz.
 6. İç Mekan/Dış Mekan: Dış ortamda kullanılan led ekran sistemleri ile iç mekanda kullanılan led ekran sistenlerinin teknik özellikleri birbirinden cok farklı olduğu gibi iç mekan led ekran sistemleri ile dış mekan led ekran sistemlerinin fiyatları farklıdır. İç mekan led ekran sistemleri her zaman daha uygun fiyata sahiptir.
 7. Adaptör: Led ekran imlatı yapılırken sektörde bir cok adaptör örneği görmek mümkün bunlaaaarın içinde cin yapımı başit çalışma mekanizmasına sahip saç kasa adaptör fiyatları ile profesyonel yapıya sahip alüminyum kasalı led adaptör fiyatları farklıdır.  Bu durum led ekran fiyatını dogrudan etkileyn en önemli faktördür.
 8. Demir Aksam: Led ekran montajı esnasında kullandığımız demir aksam yada totem maliyetleri led ekran fiyatını etkiler.
 9. Montaj Yeri: Led ekran sistemleri montaj yeri farklı lokasyonlar olabilir. Montaj yapılacak yerde kullanılacak vinç maliyetleri ve kullanılan malzeme maliyetleri led ekran fiyatına ilave dilecek olan maliyetlerdir.
 10. İşçilik: Led ekran sistemleri yoğun bir çalışma ve işçilik gerektiren sitemlerdir. Bu sebepten led ekran fiyatına işçilik maliyetleride ilave edilmelidir.
 11. Nakliye: Led ekran sistemlerinin montaj yeri bazen aynı şehirde oluken bazende farklı uzak bir şehirde olmaktadır. Burda kullanılacak nakliye işlemi led ekran fiyatının üzerine ilave edilmelidir.

 Freeled elektronik uzman teknik ekibi yerinde anında müdehale yapar ve tüm sorunları çözer. Freeled kendine prensip edindiği ilkeler içinde her zaman kaliteli ürün sunmayı ve her zaman karşınızda kaliteli personellerle kendinizi farklı hissettirir. Kuşkusuz en iyi fiyatı kalitesinden ödün vermeden alabilceginiz freeled elektronik olarak bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.

Blog Yazarı Müjgan BAHAR