06 Haziran 2015 Cumartesi

Led Ekran İzleme Mesafesi

Led ekran imalatı yapılmadan önce izleme mesafesi hesaplanmalı ve bu hesaplama sonucunda cıkacak olan değerlere göre led ekran malzemeleri temin edilmelidir. İzleme mesafesi hesaplanarak üreetime alınan led ekran ile izleme mesafesi hesaplanmadan üretime alınan ekran arasında cok farklı sonuçlar cıkabilmektedir. Müşteri memnuniyeti için son derce önemli olan bu konu üretici firmalar tarafından zaman zaman göz ardı edilebilmektedir. Freeled elektronik olarak müşteri memnuniyetini verdiğimiz hassasiyet teknik ekbimiz titiz bir çalışma yürütmesine her detayı inceleyip,mühendislik çalışmalar sonucu çıkan değerler doğrultusunda çalışmaya yönlendirmiştir.

 

 

İzleme Mesafesi Nasıl Hesaplanır?

Led ekran izleme mesafesini belirleyen unsurların başında piksel aralığıdır. Mesala piksel aralığı 10 mm olan bir led ekranın izleme mesafesi minumum 10 metre olurken ,Piksel aralığı 5mm olan led ekran için izleme mesafesi 5 metredir. Led ekran ebatının ölçüsüde led ekran izleme mesafesinin maksimum değerini belirler mesela piksel aralıgı 10 mm olan 12 m2 bir led ekran için izleme maximum izleme mesafesi 120 metre olurken 24 m2 bir ekranın maximum izleme mesafesi 240 metredir gibi.

İzlemem Mesafesi Neden Önemlidir ?

Led ekran imalatı yapılırken en az kullanılan led ekran malzemelerinin kalitesi kadar led ekran izleme mesafesinin doğru tespit edilerek doğru piksel aralığı ve doğru ebattı tespit edip müşterilerimizin yönlendirilmesi önemlidir. Çünkü müşteri izlemek istediği mesafeden led ekranda net bir görüntü alamadığına durumdan rahatsız olacak memnun kalmayacaktır.

Freeled elektronik olarak üretimini yaptığımız tüm led ekran sistemlerinden izleme mesafe hesaplamaları mühendislik çalışmalar ile hesaplanarak üretim yapılmaktadır.
Blog Yazarı Müjgan BAHAR