08 Kasım 2015 Pazar

Led Ekran Video Processor

led ekran video processor


Led Ekran Video Processor Nedir?Led Screen Video Processor, Türkçe Led Ekran Video İşlemcisi led sektöründe Led ekran video processor olarak telefuz edilmektedir, aygıtın adında geçen işlemci sözcüğü nedeni ile aygıtın bir işlemciye benzediğini düşünüle bilir ancak bu aygıt bir çok video aygıtının bağlana bildiği bir kutudur, asıl görevide kısaca sanayii tipi led ekranlara canlı görüntü yayını aktarmasıdır.

 

Led Ekran Video Processor Nasıl Çalışır?

led ekran video processor çalışma şeması

Led ekran sistemleri için kullanılan video processor mekanizması aldığı veriyi işleyerek görüntü cihazına gönderme mantığı ile çalıştığından, veriyi aldığı makina (kamera, pc, tv vb.) ve veriyi görsel olarak sergilendiği (led ekran sistemi) makinaya dogrudan bağlanılarak çalışır.
 

Led Ekran Video Processor Ne İşe Yarar?

Led ekran sistemleri genellikle hafızalarına yüklenmiş olan görüntüleri göstermek amacı ile kullanılmaktadır fakat anlık bir görüntü gösterimi yapmak istenildiğinde led ekran kontrol sistemi yetersiz kalmaktadır. Böyle durumlarda led ekran sistemlerinde video processor kullanılmaktadır. Led ekranda gösterilmesi istenilen görüntüyü zaman kaybetmeden led ekran formatına cevirip led ekran sistemlerinde gösterimini sağlamaktadır.
 

Video Processor Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Led ekran sistemlerinde video processor genellikle toplantı, düğün, miting,konser ve gösterilerde kullanılmaktadır, çünkü bu tarz aktivitelerde kamerelarla kayıtaltına alınan görüntünün zaman kaybı yasamadan led ekran sistemleri aracılığı ile seyirciye yansıması gerekir.

Blog Yazarı Müjgan BAHAR