11 Mayıs 2015 Pazartesi

Led Tabela

led tabela

Led tabela çeşitli led ürünlerini çelik, profil, kompozit ve benzeri gibi şasiler üzerinde bir araya getirilmesi ile oluşturulan ve genellikle reklam amaçlı kullanıma uygun olan tabela türü dür, led tabela gelişen teknoloji ile ihtiyaç duyulan alana göre bir çok farklı materyal kullanılarak yapılabilir ve isteğe bağlı olarak bir çok görüntü üretebilme seçeneği sunar.

 

 

Led Tabela Seçimi,

Daha öncede bahsettiğimiz gibi led tabela bir çok materyal den oluşabilir, burada kullanıcının led tabela uygulamak istediği alana uygun led tabelanın seçilmesidir, buna örnek verecek olursak bir otobüs led güzergah tabelası için kullanılması gereken renk için en uygunu sarıdır ve sadece güzergah bilgisi verilecekse 2 panelden oluşan ve yol şartlarına uzun süre dayanabilecek yapıda materyal seçilerek oluşturulmalıdır. Elbette led tabelanın yapımı yine led tabela sahibinin isteğine göre olacaktır, ancak satıcının sektöre uygun led tabelaya yönlendirmesi maliyetleri düşürerek,kullanım açısından uygunluk durumunu yüksek derecede tutar.
 

Led Tabela Kullanım Alanları

Led tabela en çok reklamcılık sektöründe kullanılır, genellikle orta ölçekli işletmelerin yada küçük esnafın açık hava reklamcılığında tercih nedenidir, ancak kullanım alanı elbette bununla sınırlı değildir, ulaşım sektörlerinde, sağlık sektörlerinde, finans sektörlerinde bilgilendirme amaçlı panolar led tabela sistemi alt yapısından faydalanır.
 

Led Tabela Kullanım Süresi

Led tabela üreticisi eğer led tabelanın yapımında kaliteli malzeme kullanıyorsa ve firma bu konuda deneyimliyse led tabela kullanıcısına en az 100.000 saatlik bir kullanım ömrü sunabilir, bu nedenle led tabela yaptırmak istiyorsanız çalışacağınız firmadan referanslarını kesinlikle isteyiniz.
 

Led Tabela Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Genel olarak led tabela üretiminde, çelik şasi led kontrol kartı, led panel ve led adaptör kullanılır, led tabelanın kullanım alanına göre bu parçalar farklı özelliklerde seçilir, örneğin açık hava reklamcılığında full color renk gamına sahip ve video oynata bilme seçeneği olan bir ürünün yapımında şu malzemeler kullanılır;

  1. Led Kontrol Kartı (HD-C1 Video Kart)
  2. Panel (P10 RGB Led Panel)
  3. Adaptör (Panel Sayısına Göre 220 V AC/ 5V DC Led Adaptör)
  4. Şase (Lazer Kesim Led Kasa)
Blog Yazarı Müjgan BAHAR